درباره جلسات باز نرم‌افزاری
 
جلسات باز نرم‌افزاری یک دورهمی دوستانه برای علاقمندان، توسعه‌دهندگان، مدیران پروژه و فعالان صنعت نرم‌افزار است که هر دو هفته یک بار به صورت منظم برگزار می‌شود.
در هر جلسه، پس از مرور اخبار و رویدادهای پیش رو، یک سخنرانی انجام می‌شود و در پایان جلسه نیز در صورتی که فرصت اجازه بدهد، بحث آزادی بین شرکت‌کنندگان شکل می‌گیرد. موضوع هر جلسه متفاوت است و توسط اعضا پیشنهاد می‌شود. اطلاع رسانی برگزاری جلسات باز نرم‌افزاری، از طریق وب سایت و شبکه‌های اجتماعی و خبرنامه ایمیلی و پیامکی انجام می‌شود.
 
تاریخچه جلسات باز نرم‌افزاری
بر اساس آنچه که ما می‌دانیم، اولین بار جلسات باز نرم‌افزاری در تبریز شروع شده‌اند. سال ۱۳۹۲ داوود تراب زاده ایده برگزاری جلسات باز نرم‌افزاری را در مشهد ارائه کرد. اولین جلسه باز نرم‌افزاری مشهد در ۱۵ دی ۱۳۹۲ برگزار شد. پس از آن تا پایان سال ۱۳۹۲ پنج جلسه برگزار شد. جلسه ششم در ۳۱ فروردین ۹۳ برگزار شد و پس از آن جلسات باز نرم‌افزاری مشهد ۴ ماه متوقف بود. پس از آن مجدداً‌ جلسات از سر گرفته شد و از جلسه نهم به بعد، جلسات به صورت منظم برگزار شد.
تا زمان نگارش این مطلب (نیمه اول مرداد ۱۳۹۶) در مشهد، ۵۹ جلسه باز نرم‌افزاری برگزار شده است.
در طول این جلسات ۶۱ ارائه مرتبط با حوزه نرم‌افزار توسط ۳۲ نفر انجام شده است. جلسات باز نرم‌افزاری مشهد را در توییتر، فیسبوک می‌توانید دنبال کنید یا برای مباحث بیشتر عضو گروه تلگرامی جلسات باز نرم‌افزاری مشهد شوید.
همچنین پروژه‌های اپن سورس مرتبط با جلسات را در صفحه رسمی git جلسات باز نرم‌افزاری مشهد می‌توانید مشاهده نمایید.
 
برای اطلاع از تاریخ جلسه بعدی صفحه تقویم جلسات را ببینید.
 
Close